Provizní systém: tipy a triky

Článek je určen především pro webmastery, kteří využívají náš provizní systém (affiliate program). Dozvíte se odpovědi na otázky: Jakou zvolit strategii, aby byly výdělky co největší? Jaký reklamní rozměr je nejúčinnější? O jaké kategorie je nyní největší zájem?

Datum: 10.07.2009


Jakou zvolit strategii, aby byly mé výdělky co nejvyšší?

Vždy se snažte o co nejlepší zacílení reklamy. Máte-li např. webové stránky o zvířatech, dejte nejvíce prostoru reklamním bannerům zobrazující „pojištění zvířat“. Máte-li např. web o autech, pak se nabízí „povinné ručení“, „havarijní pojištění“, „pojištění proti pokutám“. Cílová skupina Vašich stránek by mohla mít zájem i o stavební materíál.

Pište na svých stránkách aktuální články, návody, recenze a zobrazujte tématicky odpovídající reklamy. Nespoléhejte se jen na reklamní bannery, využijte nově možnosti směřovat odkaz na libovolnou stránku konkrétního zboží či služby.

Jaký reklamní rozměr je nyní nejúčinnější?

V současné době nejvíce návštěvníků chodí na naše stránky (pojisteni.cz a vase-stavba.cz) přes reklamní rozměr medium rectangle (125x125), který má denně 5 krát méně zobrazení než nejzobrazovanější rozměr fullbanner (468x60). Velice dobře si také vedou rozměry large rectangle (320x250), wide skyscraper (160x600) a square (250x250).

Tip

Pokud Vám to layout Vašich stránek umožní, použijte jiný reklamní rozměr než fullbanner. Ten patří mezi nejstarší a nejznámější rozměry, proto se u něj nejvíce projevuje tzn. bannerová slepota.

O jaké kategorie je nyní největší zájem?

Vaše-stavba.cz

O stavebniny je v letních měsících veliký zájem. Určitě neuděláte chybu, když budete v reklamním prostoru zobrazovat celý sortiment.

Pojištění.cz

V současném letním období zaznamenáváme nejvyšší poptávku na pojištění u těchto kategorií: cestovní pojištění, povinné ručení, pojištění proti pokutám, úrazové pojištění, pojištění majetku, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zvířat a stavební spoření.