Vápenopískové zdicí prvky od Zapf Daigfuss

Chystáte se využít dotací na stavbu pasivního domu? Podívejte se na sortiment výrobce Zapf Daigfuss, jehož výrobky nabízíme nově na našich stránkách.

Datum: 13.02.2009


Německá společnost Zapf Daigfuss GmbH funguje již od roku 1899 a od té doby získala velké množství zkušeností, které uplatňuje i v dnešní době a své výrobky nabízí i zákazníkům z České republiky a to prostřednictvím společnosti Kalksandstein CZ, s.r.o.

Od dubna roku 2004 je v České republice platná evropská norma ČSN EN 771-2, podle které jsou vyráběny vápenopískové zdicí prvky i ve firmě Zapf Daigfuss GmbH. Výrobky vyráběné podle této normy vykazují vysoký standard kvality a jsou tak označovány značkou CE.

Zdění s vápenopískovým zdivem je oproti klasickým materiálům velice rychlé, přesné, s vysokou pevností a vysokou měrnou hmotností. Zákazníci tento typ zdiva oceňují zejména pro své výborné akustické a tepelně-akumulační vlastnosti a interní mikroklima, které se v těchto typech budov nachází. Toto zdivo je i vysoce odolné proti požáru. Oceňován je rovněž z ekokologických důvodů, protože jak těžba samotného materiálu protřebného pro výrobu, tak i výroba samotná jsou velice úsporné na spotřebu energií. Samotný stavitel se pak může rozhodnout, zda zvolí rychlejší strojní zdění, nebo dá přednost zdění ručnímu.

Vápenopískovcové zdivo

Zdicí prvky mají elektroinstalační kanály, které výrazně urychlují celou výstavbu a rovněž snižují náklady na omítky.

Je nutné rovněž zmínit fakt, že vápenopískové prvky jsou spolehlivou ochranou i proti rentgenovému záření a i z toho důvodu je tento materiál široce používán při výstavbě zdravotnických zařízení a nemocnic.

Pasivní dům z vápenopískovcového zdiva

Zejména v poslední době je tento materiál nejvyužívanější při stavbě tzv. pasivních domů. V České republice jsou tyto stavby ještě často opomíjeny, nicméně zejména u našich západních sousedů si již našly své místo na slunci a i díky stoupajícím nákladům na provoz staveb se tyto stavební materiály stanou potřebnějšími.

Vzhledem ke skutečnosti, že poprvé v dubnu letošního roku budou moci čerpat dotace na energeticky úsporné rekonstrukce či pasivní domy i jednotlivé domácnosti, lze očekávat znatelný růst poptávky po tomto materiálu.

více na našich stránkách